Kasbah Liquide Pour Le Mains är en luxuös handspritspray från det svenska parfymhuset 19-69 som innehåller eteriska oljor blandat med 70% alkohol och får din hy att kännas ren, närd och väldoftande.
Doften Kasbah tar sin inspiration från det färggranna och kreativa Marrakesh under 1960- och 1970-talen och har en doft som är både träaktig och välkomnande med mjuka och orientaliska kryddor. Några av doftljusets noter inkluderar vit honung, bärnsten och sandelträ. 19-69s grundare John Bergelin säger att han blev direkt inspirerad av de historier han fått höra om hur bland annat Mick Jagger, Yves Saint Laurent & Paul Bowles alla bodde i Marrakesh och blev inspirerade av dess energi och hur de kanaliserade den i deras liv och verk.
Inga omdömen
Kasbah Liquide Pour Le Mains
436 kr545 kr
100 dagars returrätt på lagervaror
- Ny kund?
- Hittat ett billigare pris?
Egenskaper
Volym (ml) 100
Allmänt
Varumärke19-69
Art. nr. 10712865
Lägsta pris dag 1-30 innan kampanj är 716 kr.

Kostnadsfri inredningstjänst
Få kostnadsfri rådgivning från våra inredare som hjälper dig välja rätt möbler, belysning och stil för ditt hem.
Boka konsultationFler Kroppsvård
Mer från 19-69
Få 10% rabatt vid din första beställning
Följ oss på Instagram och prenumerera på vårt nyhetsbrev för att ta del av exklusiva erbjudanden, inspiration och produktlanseringar, samt för att få 10% rabatt på ditt första köp.

