UT108 Lemon Squeezer från Alessi, designad av Kuno Prey och Alberto Gozzi, har en klassisk design och är tillverkad i elegant körsbärsträ. Denna citruspress är perfekt för att pressa lime, apelsin, citron och andra citrusfrukter, oavsett om det är för att göra friska juicer eller för att tillsätta lite citrusjuice i dina maträtter.
Alberto Gozzi för Alessi
259 kr
Produkten är för tillfället slut i lager. Logga in på Mina sidor för att kunna bevaka produkten och få information om när den finns tillgänglig för beställning.
Få kostnadsfri rådgivning från våra inredare som hjälper dig välja rätt möbler, belysning och stil för ditt hem.
Boka konsultationFölj oss på Instagram och prenumerera på vårt nyhetsbrev för att ta del av exklusiva erbjudanden, inspiration och produktlanseringar, samt för att få 10% rabatt på ditt första köp.
Längd 14 cm
Diameter 5 cm
Färg Träfärgad
Material Körsbärsträ