AK 530-532 ingår i en serie kallad Orbit. Serien består av fyra olika soffbord, samtliga designade av Nissen & Gehl för Naver Collection. AK 530-532 är rektangulärt och har en utmärkande design där de fyra benen och bordsskivan tillsammans skapar en mjuk och ikonisk form. Bordsskivan har fyra utstickande cirklar som gör att de i periferin ser ut som små planeter som roterar runt bordets kärna. Välj bordet i massivt trä med matchande skiva eller i Nano laminat som är ett extra hållbart material. Detta skapar en fin kontrast med bordets solida och mjukt rundade underkant. Samtliga bord från serien har ben som finns att välja i tre höjder, vilket resulterar i många spännande kombinationer mellan olika storlekar, höjder och ytor.
Serien består sammanlagt av fyra olika modeller - tre cirkulära och en rektangulär. Varje modell kan stå ensam eller tillsammans i uppsättningar, där de tack vare höjdvalen kan placeras bredvid och skjutas under varandra.
100 dagars returrätt på lagervaror
Få kostnadsfri rådgivning från våra inredare som hjälper dig välja rätt möbler, belysning och stil för ditt hem.
Boka konsultationFölj oss på Instagram och prenumerera på vårt nyhetsbrev för att ta del av exklusiva erbjudanden, inspiration och lanseringar, samt för att få 500 kr rabatt på ditt första köp när du handlar över 5 000 kr.